صنایع معدن و فولاد

صنایع آهن و فولاد چیست؟

فولاد پرکاربرد ترین و پر بازیافت ترین ماده فلزی روی زمین است که با توجه به تنوع در اشکال و آلیاژ ها و در کنار استحکام بالا و هزینه های پایین تولید ، منجر به استفاده از این عنصر در ساخت و ساز، حمل وتقل، انرژی و… شده است. می توان گفت تمام زیر مجموعه های بخش انرژِی از جمله انرژی هسته ای، برق و گاز طبیعی، چاه ها و سکوهای نفتی و گازی، توربین های بادی، برج های انتقال الکترومغناطیس، هسته های ترانسفورماتور، سپرهای الکترومغناطیسی برای استخراج منابع و … وابسته به فولاد هستند.

میتوان گفت در جهان امروز، انسان مستقل از صنعت فولاد و آهن نمی تواند زندگی نماید و مزایای فولاد باعث رشد کیفیت زندگی ما شده است. اگر به اطراف خود نگاهی بیاندازیم محصولات فولادی که زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار داده است، بلافاصله خواهیم دید. در محل زندگی و محل کار، وسایل حمل و نقل، ظروف طبخ و نگهداری غذا، ساختمان سازی و در صنایع و معادن مختلف از محصولات فولاد بهره بردای می شود. فولاد ماده اصلی استفاده شده در تولید انرژی های تجدید پذیر نظیر انرژی خورشیدی، جذر و مد و بادی است و حدود بیست و پنج درصد کامپیوتر ها از فولاد ساخته میشود.

چرا تولید محتوا در صنایع آهن و فولاد مهم است؟

شاید کمی عجیب به نظر برسد که چه تناسبی میان صنایع فلزی مثل فولاد و تولید محتوا وجود دارد، اما همان گونه که در عصر دیجیتال هر روز بیشتر از قبل خرید های اینترنتی بیشتر می شود و مردم برای دریافت اطلاعات و دستیابی به محصولات مورد نظرشان به فضای اینترنت وابسته می شوند. به علت اینکه بهای کالاهای صنعت فولاد در بسیاری از مورد ها به های سکه و دلار بستگی دارد و با بالا و پایین شدن بازار تغییر صورت می گیرد کمترین استفاده از تولید محتوا میتواند طراحی سایت برای دردسترس قرار دادن اطلاعات قیمت و … می باشد. همچنین در این صنعت تهیه آموزش درست یا مستندسازی فرایند تولید بسیار مهم است که با استفاده از مستند سازی هوشمند این نیاز را  میتوان به بهترین نحوه پاسخ داد.

 

مراحل تولید محتوا در صنایع آهن و فولاد چیست؟

  1. تجزیه و تحلیل نیاز ها و زمینه های فعالیت کارخانه شما، مرحله اول کار ماست که شناسایی زمینه کاری و محصولات، بازار، مشتریان، رقیب و … را شامل می شود. نتیجه این مرحله به دست آوردن فرصت های محتوایی شماست که برای شروع کار اساسی و حساب شده ای است.
  2. در مرحله دوم که مرحله اصلی کار است، شناسایی روش و ابزار مناسب برای رشد صنعت شما، اولویت بندی و پیاده سازی آن است. خدماتی مثل موارد زیر برای پاسخگویی به نیاز شما ارائه می گردد.
    • مستند سازی هوشمند: جدید ترین و راحت ترین راه باز سازی خط تولید برای ارائه ، آموزش و مستند سازی برای کارخانجات ، صنایع ، سازمان ها و شرکت ها استفاده از انیمیشن هایی با قابلیت لینک دهی در وب سایت است . در این کار تمام خط تولید به صورت انیمیشن باز سازی میشود به نحوه که به صورت کد های برنامه نویسی در وب سایت شما قرار میگیرد و شما میتوانید بر حسب نیاز در بخش های مختلف لینک های بخش های مربوطه را قرار دهید . با این روش شما به صورت مجازی قابلیت نمایش هوشمند خط تولید های خود را دارید.
    • طراحی سایت: بهای کالاهای صنعت فولاد در بسیاری از مورد ها به های سکه و دلار بستگی دارد و با بالا و پایین شدن بازار تغییر صورت می گیرد و ضرورت بالایی طراحی سایت را به نمایش می گذارد. در سایت خیلی آسان تر و به سادگی و صد البته با کنترلی بهتر فعالیت هایی مانند اعلام قیمت، تحلیل بازار، تبادل کالا، اطلاع رسانی و… را می توان مدیریت نمود.
  1. در نهایت می توانید نتیجه کار را ارزیابی کنید و با توجه به معیار های تعریف شده روند رشد خود را ببینید.
سبد خرید